درآمد سئو (بررسی بازار کار سئو و درآمد متخصص سئو در ایران)

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. آموزش
  4. chevron_right
  5. درآمد سئو (بررسی بازار کار سئو و درآمد متخصص سئو در ایران)

درآمد سئو چقدر است؟ یکی از سوالاتی که دانشجویان سئو می پرسند این است که درآمد سئو کار چقدر است و بازار کار سئو در ایران و خارج از کشور چگونه است؟ سئو یک کار تخصصی است و دستمزد متخصص در هر حرفه ای که باشد همیشه زیاد است. ما در گذشته در صفحه مربوط به آموزش سئو به طور اجمالی در مورد درآمد سئو کار صحبت کردیم در این مقاله به طور کامل به آن می پردازیم.

بازار کار سئو چگونه است؟

بازار کار سئو چگونه است-جنرال سئو

خوب است قبل از بررسی درآمد یک سئو کار در مورد بازار کار سئو کمی صحبت کنیم. آیا سئو نیاز از جامعه برطرف می کند؟ آیا تقاضا برای جذب متخصصین این حرفه وجود دارد؟

با توجه به رشد فضای مجازی و ورود کسب و کارها به فضای آنلاین متوجه شده ایم که بسیاری از مردم برای رفع نیازهای خود به سراغ گوگل و فضای آنلاین می روند همین عامل سبب شد کسب و کارهای زیادی به این حوزه ورود پیدا کنند و این گروه مشتریان که روز به روز در حال افزایش هستند را به سمت خود بکشانند.

کسب و کارهای بزرگ و کوچک به دلایل مختلفی از جمله ایجاد کلاس کاری، جذب مشتریان، ارتقاء برند، فروش بیشتر و… به فکر افتادند تا یک وبسایت برای خود ایجاد کنند. بعد از ایجاد و راه اندازی سایت متوجه می شوند تمامی هزینه هایی که برای طراحی کرده اند نتیجه خاصی برای آن ها ایجاد نمی کند و حتی یک مشتری سراغ آن ها را نمی گیرد و سایت آن ها عملا ارزشی برای آن ها ایجاد نکرده است.

اگر شما هم می خواهید کسب و کار آنلاین خود را راه بیندازید به صفحه آموزش طراحی سایت مراجعه کنید در یک جلسه آموزش کامل طراحی و راه اندازی سایت را آموزش دادم.

از این جا به بعد سئو کار است که می تواند با تکنیک ها و تخصصی که دارد سایت مورد نظر را برای موتورهای جستجو بهینه کند که نتیجه آن بعد از مدتی این است که هر کاربر کلمات مربوط به کسب و کار شما را در گوگل سرچ کند شما را می بیند، مقایسه می کند و در نهایت کلیک می کند و خرید خود را انجام می دهد.

این صفحه رو کلیک کن به کارت میاد!  سئو تکنیکال چیست + تکنیک های حرفه ای

پس سئو کار می تواند به سایت و هر کسب و کاری ارزش بدهد و فروش ایجاد کند پس هر مبلغی می تواند با توجه به تخصصی که دارد از کارفرما بگیرد و حقوق یک سئو کار بستگی به میزان تخصص، تسلط و تجربه او دارد.

کسب درآمد از سئو چگونه است؟

کسب درآمد از سئو چگونه است-جنرال سئو

خوب است بدانید یک سئو کار به روش های مختلفی می تواند به درآمد خیلی خوب برسد و این طور نیست که نیازمند کار باشد و بیکاری بکشد ما در ادامه به روش های مختلف کسب در آمد از سئو می پردازیم و حقوق تقریبی سئو کار را نیز بیان می کنیم.

درآمد از سئو به صورت کارمندی

درآمد از سئو به صورت کارمندی-جنرال سئو

خیلی ها به دلایل مختلفی دوست دارند که به صورت کارمندی کار کنند و صبح سر کار بروند و عصر برگردند. شرکت های زیادی وجود دارد که آن ها هم ترجیح می دهند هر روز سئو کار سایت خود را حضورا ببینند و کار او را از نزدیک مشاهده کنند. برای درآمد از طریق سئو به صورت کارمندی حقوق تقریبی بین 5 تا 20 میلیون پرداخت می کنند و سئو کار می تواند این مبلغ را دریافت نماید. البته بعضی ها ممکنه با توجه به شرایطی که دارند مبلغ کمتری را درخواست بدهند بعضی ها نیز ممکنه خیلی بیشتر دریافت کنند و قانون خاصی ندارد.

درآمد از سئو به صورت فریلنسری

بسیاری از سئو کاران دوست دارند به صورت فریلنسری کار کنند و به صورت حضوری کار نمی کنند چرا که کار به صورت فریلنسری می تواند مزایای زیادی داشته باشد. برخی از این مزایا به شرح زیر است:

  1. تایم مشخصی ندارد و سئو کار در هر ساعت از شبانه روز که بخواهد می تواند کار کند؛
  2. درآمد محدودی ندارد و با توجه به تخصص و زمانی که دارد می تواند پروژه بگیرد. سئو کار می تواند مثلا 5 تا پروژه قبول کند و از هر کدام 10 میلیون به صورت ماهانه بگیرد که دراین صورت درآمد او ماهانه 50 میلیون است؛
  3. مدام با کارفرما سرکار ندارد و هر زمان نیاز باشد او را می بیند؛
  4. می تواند در خانه یا سفر کار خود را فقط با یک لب تاپ انجام دهد؛
  5. و بسیاری از مزایای دیگر.
این صفحه رو کلیک کن به کارت میاد!  الگوریتم های گوگل برای سئو

کسب درآمد از طریق مشاوره سئو

بعضی از سئوکاران به جای این که کار کنند به شرکت ها برای پیش بردن اهداف سئویی آن ها مشاوره می دهند. یک ساعت مشاوره سئو حداقل یک میلیون تومان است که سئو کار ضمن بررسی و عیب یابی سایت مورد نظر، استراتژی برای رشد بهتر به آن ها می دهند.

ایجاد درآمد میلیاردی از سئو

برخی از سئو کارها ترجیح می دهند به جای این که برای دیگران کار کنند برای خود کار کنند و با توجه به تجربه و تخصصی که دارند یک حوزه خوب برای فعالیت را انتخاب می کنند و درآمد فوق العاده عالی که من تعبیر به درآمد میلیاردی بردم را برای خود ایجاد می کنند. سئو کار هر سایتی را برای خود ایجاد کند می تواند تمام رقبای خود را پشت سر بگذراند و نتیجه عالی کسب کند. همین الان سئوکاران زیادی هستند که درآمدهای خیلی خوب از این طریق برای خود ایجاد کرده اند.

ایجاد درآمد از سئو به صورت درصدی

برخی از سئو کاران یا برای خود سایت می زنند و بعد از رسیدن به  صفحه اول گوگل برای تامین محصول به فروشگاه های مربوطه مراجعه می کنند و با آن ها توافق می کنند که در صورت فروش محصولات درصدی از آن ها بگیرد. برخی دیگر از سئو کارها برای ایجاد درآمد، هنگام پروژه گرفتن با کارفرما توافق می کنند که اگر در سایت آن ها فروش ایجاد کرد به جای حقوق به آن ها درصد بدهند.

کسب درآمد از سئو با ارائه خدمات سئو

بعضی از سئوکاران خدمات سئو ارائه می دهند از قبیل انجام رپورتاژ، تولید محتوا، رفع خطاها، رفع مشکلات آف پیج و… که در مقابل این خدمات پول دریافت می کنند مثلا یک رپورتاژ عالی می نویسند و 500 هزار تومان دریافت می کنند.

این صفحه رو کلیک کن به کارت میاد!  آموزش فعال سازی SSL و ریدایرکت http به https

کار با شرکت های دیجیتال مارکتینگ

امروزه شرکت های دیجیتال مارکتینگ بسیار زیاد شده است و آن ها اقدام به جذب سئو کار می کنند کار این شرکت ها این است که با کسب و کارهای مختلف مذاکره می کنند و به آن ها خدمات می دهند که یکی از این خدمات، سئو می باشد و با توافق با یک یا چند سئو کار این پروژه ها را پیش می برند. کار با شرکت های دیجیتال مارکتینگ به صورت حضوری و دورکاری امکان پذیر می باشد.

کسب درآمد دلاری از سئو

اگر شما زبان هم یاد داشته باشید با دانش سئو می توانید پروژه های خارجی بگیرید و انجام دهید و دستمزد خود را به صورت دلاری بگیرید مسلما درآمد دلاری داشته باشید و ریالی خرج کنید خیلی می تواند شیرین باشد. به عنوان مثال شما می توانید با شرکت های دیجیتال مارکتینگ خارج از کشور مذاکره کنید و پروژه های آن ها را هندل کنید و حقوق خود را دلاری دریافت کنید.

ایجاد درآمد از طریق آموزش

برخی از سئوکاران ترجیح می دهند با ارائه آموزش به هنرجویان از آن ها مبلغی را دریافت کنند به همین دلیل اقدام به راه اندازی کارگاه آموزش سئو می کنند و در قبال آموزش این حرفه پول ساز از هنر جویان خود هزینه دریافت می کنند.

دانش سئو می تواند درآمد های بسیار عالی برای شما ایجاد کند به شرط این که این حوزه را بشناسید و برای یادگیری آن زمان بگذارید در این صورت مطمئنا می توانید به درآمدهای خیلی خوب برسید.

خوشحال می شوم نظر شما را هم در مورد این مقاله بدونم. در صورتی که نظر یا پیشنهادی و حتی تجربه ای در این زمینه دارید با جنرال سئو به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست