آموزش رایگان تولید محتوا + در آمد زایی آسان

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. آموزش
 4. chevron_right
 5. آموزش رایگان تولید محتوا + در آمد زایی آسان

(جهت یادگیری محتوا نویسی حرفه ای حتما ویدیو را مشاهده کنید)

تولید محتوا و سئو چیست؟

یکی از سوالات بسیار زیاد در حوزه دیجیتال مارکتینگ که مردم گاها از سئوکاران و طراحان سایت می پرسند این است که تولید محتوا و سئو چیست؟ اگر می خواهید این دو حوزه را کامل بشناسید و با شغل ایجاد محتوا که یکی از شغل های پر درآمد به صورت دور کاری است آشنا شوید پیشنهاد می کنم در ابتدا ویدیو بارگذاری شده را کاملا مشاهده کنید و در صورتی که می خواهید کلیات را بدانید مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

محتوا چیست؟

« content » یا همان محتوا به تمامی دیتاها از جمله پیام ها، اطلاعات و هر آنچه که در قالب آموزش و غیر آموزش به مخاطب منتقل می شود و مخاطب از آن بهره می برد محتوا گفته می شود. اکنون معنای ایجاد محتوا بسیار قابل هضم و مشخص شد. تولید محتوا یعنی ایجاد هر گونه دیتا و اطلاعاتی که باعث می شود مخاطب دقایقی با آن سرگرم باشد فرقی ندارد محتوای ما علمی و ارزشمند و یا فان و زرد باشد. مهم مخاطب است که دقایقی از زمان خود را با آن سپری کند.

درست مانند همین مطلب آموزش تولید محتوا که شما هم اکنون در حال مطالعه آن هستید.

سئو چیست؟

search Engine Optimization یا همان سئو یعنی بهینه سازی تمام داده ها و اطلاعات یک وب سایت برای بهتر

دیده شدن در نتایج گوگل است. این یک استراتژی بر پایه دانش است که باعث می شود افراد بیشتری به مطالب ایجاد شده توسط شما دسترسی پیدا کنند.

حال چرا ما تولید محتوا و سئو چیست را در ابتدای مقاله در کنار هم قرار دادیم؟ صرفا برای اینکه بدانید تولید محتوای شما زمانی ارزشمند می شود که تکنیک ها و استراتژی های لازم جهت بهتر دیده شدن را یاد داشته باشید. اگر هم بلد نیستید اشکالی ندارد فقط کافیه ویدیو آموزشی محتوا نویسی را مشاهده نمایید.

قیمت تولید محتوا و ارزش مالی آن

از آن جا که هزینه تولید محتوای خوب مطلوب و منطقی است بسیاری از افراد با یادگیری تولید محتوا اقدام به انجام خدمات تولید محتوا و یا گرفتن سفارش تولید محتوا، شغل دوم و پردرامدی را برای خود ایجاد می کنند. شغلی که هیچ امکاناتی نیاز ندارد و فقط یک لپ تاپ برای انجام سفارشات  کافی است حتی بسیاری از افراد تولید محتوا با گوشی هوشمند خود این کار را انجام می دهند. یعنی اگر بخواهیم کمی فان به این مسئله نگاه کنیم بسیاری از افراد دقایقی را که در اتوبوس، مترو و یا هر جای دیگری که سپری می کنند همزمان سفارشات تولید محتوای خود را هم تکمیل می کنند. پس ارزش آن را دارد که بدانید تولید محتوا چیست.

این صفحه رو کلیک کن به کارت میاد!  الگوریتم های گوگل برای سئو

انواع تولید محتوا

در آموزش تولید محتوا خوب است بدانید که تولید محتوا نیز انواعی دارد و شاید شما استعداد خوبی در ایجاد حداقل یکی از آن ها را داشته باشید. پس شاید با صرف 5 دقیقه از زمان خود استعداد خود را کشف کردید و منبع درآمدی برای پرداخت هزینه های اضافی زندگی خود ایجاد کردید.

تولید محتوا انواع مختلفی دارد که به شرح زیر است

 1. ساخت محتوای متنی که خود شامل تولید محتوا به انگلیسی و فارسی می شود؛
 2. تولید و ساخت محتوای صوتی؛
 3. ایجاد محتوای ویدیویی؛
 4. تولید محتوا به صورت عکس و تصویر.

اگر می خواهید به عنوان یک کارشناس تولید محتوا فعالیت کنید حتما باید ویدیوی تولید محتوا را مشاهده کنید.

تولید محتوای متنی و موارد استفاده از آن

تولید محتوای متنی که معمولا در وب سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد حاصل نگارش نویسنده ای است که شغل آن تولید محتوا است. شاید بگویید امروزه با وجود محتواهای ویدیویی و صوتی دیگر نیازی به تولید محتوای متنی نیست که این کاملا اشتباه است. شما هر سایتی را باز کنید محال است محتوای متنی در آن مشاهده نکنید مگر اینکه استراتژی آن سایت بگونه ای باشد که امکان استفاده از محتوای متنی وجود نداشته باشد.

تولید محتوای متنی معمولا در وب سایت ها استفاده می شود فرقی نمی کند وب سایت مورد نظر خبری، فروشگاهی، دانلود و… باشد حتی سایت های موزیک برای بهره مندی از قدرت محتوا در رشد سایت خود از محتوای متنی موزیک خواننده ها استفاده می کنند. زیرا گوگل به محتوای متنی اهمیت می دهد و سایتی که مقاله کامل تری داشته باشد را مفید تر می داند. از دیگر استفاده های محتوای متنی، متن های کوتاه در شبکه های اجتماعی مانند کپشن نویسی اینستاگرام و… است که باز هم به خاطر قدرت محتوای متنی سعی می شود در شبکه های اجتماعی که بر پایه ویدیو و عکس بنا شده است از محتوای متنی بی بهره نباشند.

برخی از افراد می پرسند که معنای کلمات کلیدی در تولید محتوا چیست؟ باید بگویم که خوشبختانه پیدا کردن کلمات کلیدی مربوط به سئوکار است یعنی سئوکار عنوان و کلمات کلیدی را انتخاب می کند و فقط شما کافی است در هر پاراگراف از آن استفاده کنید به همین سادگی. (با این اوصاف برای این که اگر سئوکار در دسترس نبود شما بتوانید به کلمات کلیدی دسترسی پیدا کنید آموزش آن را در ویدیوی اول مقاله گفته شده است)

همین مقاله ای که در حال مطالعه آن هستید یک تولید محتوای متنی است با موضوع آموزش تولید محتوا که توسط جنرال سئو منتشر شده است.

این صفحه رو کلیک کن به کارت میاد!  گوگل هانیمون و پرتاب به صفحه اول گوگل

تولید محتوای صوتی

از آن جا که سلیقه افراد در فضای مجازی بسیار گسترده است تولید محتوای صوتی نیز بسیار جا افتاده است. تولید محتوا صوتی انواع مختلفی دارد گاهی ممکن است شما یک کتاب را با صدای خود ضبط کنید و منتشر کنید. امروزه بسیاری از افراد با تولید پادکست های مختلف که شامل مطالب کتاب، آموزش های متعدد و… می شود در آمد خوبی به دست می آورند.

شاید با خود بگویید که کمتر کسی علاقه به گوش کردن صوت داشته باشد ولی تجربه نشان داده است در بسیاری از موارد افراد دوست دارند بشنوند به جای اینکه بخوانند. با شناخت علایق و سلیقه های مختلف کاربران در فضای مجازی هم اکنون بسیاری از وب سایت ها بعد از ارائه چند پاراگراف از محتوای متنی خود، صوت همان محتوا را در میان متن قرار داده اند تا افرادی که میلی به خواندن ندارند محتوای تولید شده را بشنوند و باز خورد خوبی هم گرفته اند.

تولید محتوای ویدیویی

خب رسیدیم سر تولید محتوای ویدیویی که یکی از با ارزشمند ترین نوع محتواها در کنار محتواهای متنی، صوتی و عکسی است. زیرا تمامی محتواها مکمل هم هستند و در کنار هم می توانند بسیار قدرتمند عمل کنند. تولید محتوای تصویری یکی از قدرتمند ترین نوع تولید محتوا است که مخاطب را درگیر می کند و به آسانی هدف از تولید محتوا ر ا به سمت مخاطب منتقل می کند. شاید گاهی به جای 5000 کلمه تولید محتوای متنی بتوان با یک ویدیوی 5 دقیقه ای باز خورد بسیار عالی تری گرفت و مخاطب حس بهتری به محتوای شما پیدا کند. محتوای تصویری با کیفیت بسیار با ارزش است و به شدت رزومه ساز نیز می باشد. زیرا شما با ایجاد چند ویدیو که دیده شود به سرعت شناخته می شوید و راحت تر به اهداف خود نزدیک می شوید.

تولید محتوای عکسی

عکس نیز همانند ویدیو موثر است در صورتی که توان انتقال محتوای هدف را با عکس به مخاطب داشته باشیم. همه روزه ما شاهده سایت ها و شبکه های اجتماعی همانند اینستاگرام هستیم که فقط با عکس به تولید محتوای اینستاگرام و… می پردازند و افراد جذب محتوای آن ها می شوند. افرادی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ هستند می دانند که چطور از آن برای جذب مخاطب خود استفاده کنند.

چگونه تولید محتوا را شروع کنیم

در صورتی که بخواهید برای هر حوزه ای تولید محتوا کنید حتما باید نمونه های مختلف تولید محتوا در آن حوزه را مشاهده کنید که ایده تولید محتوا در ذهن شما ایجاد شود. مسلما با مشاهده نمونه های مختلف در هر کدام از اقسام تولید محتوا شما به مرور تبدیل به یک تولید کننده محتوای حرفه ای می شوید در صورتی که به طور مستمر به کار خود ادامه دهید.

این صفحه رو کلیک کن به کارت میاد!  کلمه کلیدی و انفجار سئو سایت

آموزش محتوا نویسی به گونه ای است که شما باید نمونه ببینید و تمرین کنید شاید اگر مستعد باشید اصلا نیاز نباشد دوره محتوا نویسی شرکت کنید زیرا اکثر افرادی که الان دوره های مختلف محتوا نویسی منتشر می کنند خود همه را به صورت آزمون و خطا آموخته اند. البته هوشمندانه ترین کار این است که از تجربیات دیگران استفاده کنید تا خطاهای آن ها را شما تکرار نکنید.

البته شما به کمک جنرال سئو این فرصت را دارید به طور کامل هر کدام از انواع تولید محتوا را که بخواهید به صورت رایگان آموزش ببینید و تمامی سوالات شما را در این زمینه پاسخ دهم.

حتی اگر نیاز به رزومه داشته باشید شما می توانید با ایجاد محتوای خوب برای سایت جنرال سئو برای خود رزومه بسازید و ما نام شما را در وب سایت به عنوان محتوا نویس مقاله منتشر می کنیم.

حتما با خود می گویید چقدر خوب شد که مقاله آموزش رایگان تولید محتوا را حداقل یک بار در جنرال سئو مطالعه کرده اید.

بهترین تولید محتوا چه محتوایی می تواند باشد

بهترین محتوا محتوایی است که بتواند مخاطب را به خود جذب کند پس حتما در انتخاب عنوان، متن عالی، کیفیت خوب و دیگر مواردی که احساس می شود برای مخاطب نیاز است، رعایت شود آن وقت می توان گفت شما بهترین تولید محتوا را انجام داده اید.

اگر هنوز هم مردد هستید که آیا محتوا نویسی می تواند به عنوان شغل دوم برای من درامد ایجاد کند؟ در جواب میتوانم بگویم که خود من تا قبل از این که به مبحث سئو و راه اندازی سایت ورود پیدا کنم کار تولید محتوای متنی انجام می دادم و درآمد خوبی هم داشته ام. من بیش از 1000 نمونه کار در زمینه تولید محتوای متنی برای سایت های مختلف دارم که برای آن ها انجام دادم و هم اکنون در وب سایت ها منتشر است.

به همین دلیل به این فکر افتادم که اولین مقاله ای که در جنرال سئو بارگزاری می کنم با عنوان آموزش رایگان تولید محتوا باشد زیرا مربوط به شغلی است که همگان می توانند آن را انجام دهند و خیلی هم راحت و آسان است.

در صورت نیاز اگر هر گونه سوال و ابهامی در این زمینه دارید می توانید از طریق دیدگاه ها به من منتقل کنید و من سعی می کنم با سخاوت کامل تجربیاتم را به اشتراک بگذارم.

11 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام می‌خوام تولید محتوا یاد بگیرم

  پاسخ
 • سلام
  ان شاء الله قول میدم که آمورش رو بصورت کامل یاد بگیرم و ازش درامد زایی کنم.
  خیلی ممنون از لطفتون

  پاسخ
 • سلام ممنون از محتوای خوب و ارزشمندتون، میخواستم بدونم آیا این موارد در رابطه با سئو و بخش های مختلفی که توضیح دادید درباره یک سایت خبری چقدر کاربرد داره؟ و با توجه به اینکه ابزارها با ف ی ل ت ر شکن باز میشن، اگر موردی برای ویندوز دارید لطفا اشتراک گذاری کنید. متشکرم

  پاسخ
  • سلام نظر لطف شماست. تفاوتی ندارند سایت شما چیه خبری، فروشگاهی و… باشه میتونید انجام بدین.
   برای فیلتر رایگان میتونید از سایفون استفاده کنید یا از اشتراکی ها بخرید

   پاسخ
 • سلام از اموزشتان ممنونم با دقت اموزشتان را دیدم و‌مطالبتان را مطالعه کردم آماده هستم که شروع به تمرین بکنم

  پاسخ
  • سلام خواهش میکنم. خوشحالم که آموزش تولید محتوا براتون مفید بوده. داخل پیام رسان اطلاع بدین موضوع برای تمرین براتون فرستاده میشه

   پاسخ
 • سلام خداقوت ممنون .ما میتوااانیم

  پاسخ
 • blank
  محمدحسین صادقی
  جولای 12, 2023 6:57 ق.ظ

  منم قول می‌دم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست