محتوا نویسی بر اساس سئو + تکنیک انفجاری

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. آموزش
  4. chevron_right
  5. محتوا نویسی بر اساس سئو + تکنیک انفجاری

سئو و محتوا نویسی

محتوا نویسی بر اساس سئو دقیقا همان چیزی است که تمامی کسب و کارها برای رشد وب سایت خود به دنبال آن هستند. اگر امروز سایتی دارید و یا پروژه ای در دست شما است اولین قدم و مهم ترین قدم برای رسیدن شما به صدر گوگل محتوای سئو شده سایت شما است و بعد از آن آموزش سئو است که باید بگذرانید.

شاید در نگاه اول خیلی از افراد ادعا کنند که محتوا نویسی کاری ندارد و هر کسی می تواند بنویسد ولی کاملا اشتباه است زیرا محتوایی شما را به نتایج برتر گوگل نزدیک می کند که کاملا حرفه ای نوشته شده باشد.

اگر تاکنون برای وب سایت خود و دیگران محتوا می نوشتید و یا این که می خواهید از شغل محتوا نویسی در آمد خوبی کسب کنید حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید مطمئنا بعد از خواندن مقاله نگاه عمیق تری نسبت به محتوا نویسی بر اساس سئو پیدا خواهید کرد.

تولید محتوا بر اساس اصول سئو

سئو نویسی چگونه است؟ چطور باید محتوایی بنویسیم که بیشترین بازدهی را داشته باشد. در ابتدا اگر خواسته باشم به زبان بسیار ساده بازگو کنم این طور می گویم. اگر شما گوگل بودید به چه نوع محتواهایی رتبه می دادید؟

مسلما اگر قرار به جایزه دادن و رتبه دادن باشد شما به بسیاری از نکات دقت می کنید. شما محتوای جامع و کاملتر را بیشتر دوست دارید، محتوای کاربر پسند را بیشتر دوست دارید، به محتواهای کپی دقتی نخواهید کرد، غلط املایی را نمی پسندید و…

گوگل دقیقا همین طور است تمام تلاش او در طول عمرش این بوده است که بتواند نزدیک ترین انتخاب به انسان را داشته باشد و بهترین نتایج را به مخاطبانش معرفی کند.

پس باید بهترین محتوا در نوع خودش باشد و یا به اصطلاح محتوا نویسی بر اساس سئو باشد.

خب چه محتوایی بر اساس اصول سئو است که در ادامه بازگو خواهم کرد.

عنوان جذاب در محتوا نویسی

اگر می خواهید محتوا نویسی بر اساس اصول سئو انجام دهید حتما و حتما شما باید یک عنوان نویس قهاری باشید. نوشتن عنوان جذاب در سئو کمک زیادی به شما خواهد کرد.

شما با نوشتن عنوان جذاب در صورتی که در صفحات اول گوگل دیده شوید احتمال این که کاربر روی سایت شما کلیک کند خیلی زیاد می شود. یعنی شما فقط با استفاده از عنوان می توانید کاربر را به خود جذب کنید و تمام.

حالا یک نکته عالی در عنوان سئو شده، اگر می خواهید نظر گوگل را هم به خود جلب کنید حتما و حتما کلمه کلیدی اصلی خود را در عنوان ذکر کنید. اگر بخواهم یک نکته حرفه ای تر را لو بدهم این طور می گویم که حتما سعی کنید کلمه اصلی را در اول عنوان خود ذکر کنید.

این صفحه رو کلیک کن به کارت میاد!  اصطلاحات سئو چیست؟ (آموزش اصطلاحات رایج سئو)

عنوان شما کاملا سئو شده و عالی است. دقیقا مثل عنوان همین مقاله جنرال سئو.

متن مقاله سئو برای سایت

خب عنوان که به خوبی انجام شد حالا نوبت تولید محتوا است که قرار شد به بهترین وجه ممکن نوشته شود. در ابتدا به شما بگویم تنبل نباشید و حتما حداقل باید 1800 کلمه بنویسید چون موضوع بسیار جدی است.

خب موضوع مقاله هر چیزی ممکن است باشد و احتمالا شما هم هیچ تخصصی درباره آن ندارید. اگر درباره موضوع مورد نظر اطلاعات دارید که به راحتی می توانید با استفاده از ذهن خود کلی محتوا بنویسید که بسیار ارزشمند است.

اما چالش این جا است که اگر شما اطلاعاتی درباره موضوع مورد نظر ندارید چطور باید بنویسید که نه کپی محسوب شود و هم این که از رقبای خود سبقت بگیرید.

این جا اگر کمی زرنگ باشید محتوای شما بهترین محتوایی می شود که در گوگل منتشر می شود و به عنوان مرجع شناخته می شود و کاملا محتوا نویسی بر اساس سئو انجام شده است در صورتی که هیچ اطلاعی در این زمینه ندارید 😄

شما باید کلمه اصلی محتوای خود را در گوگل سرچ کنید. می بینید که 10 تا سایت در صفحه اول گوگل هستند که بهترین محتواها را ارائه دادند و بهترین رتبه ها را دارند.

خب باید چه کار کرد که محتوای شما از آن ها خیلی بهتر شود؟ فکر کنم ذهن من را خواندید. بله شما باید 10 صفحه اول گوگل را باز کنید و پاراگراف به پاراگراف مطالعه کنید و با قلم زیبای خود که کاملا متفاوت با متن سایت رقیب است بنویسید.

شما الان 10 تا سایت دارید که 10 محتوا در مورد موضوع شما نوشته اند و همه آن ها سعی کرده اند بهترین محتوا را بنویسند و به بهترین نکات اشاره کنند که بتوانند رقابت خوبی داشته باشند اما شما می توانید با استفاده و مطالعه مطالب آن ها بهترین محتوا را بنویسید که رو دست نداشته باشد یعنی جامع ترین مقاله، محتوای شما باشد. زیبا نیست؟

به همین راحتی شما محتوای نویسی بر اساس اصول سئو کرده اید.

گفتیم سئو بزارید یک نکته حرفه ای به شما بگویم اول این که کلمه اصلی شما چندین بار باید تکرار شود مثلا در محتوای 1000 کلمه ای شما باید 12 یا 13 بار کلمه کلیدی اصلی و یا همان انکرتکست اصلی را تکرار کنید.

اگر می خواهید حرفه ای تر بنویسید حتما باید کلمه اصلی شما در پاراگراف اول محتوای شما باشد و اگر می خواهید سوپر حرفه ای عمل کنید باید کلمه اصلی شما در ابتدای پاراگراف اول باشد یعنی مقاله شما با کلمه اصلی شما نوشته شده باشد. (نکته نابی بود نوش جونتون)

نکات سئو در محتوا نویسی

حال که با نوشتن محتوا نویسی بر اساس سئو آشنا شدید خوب است چند نکته حرفه ای را به شما بگویم که در این زمینه رقیب نداشته باشید و بهترین محتوا را بنویسید.

این صفحه رو کلیک کن به کارت میاد!  آموزش رایگان تولید محتوا + در آمد زایی آسان

یکی از نکات مهم این است که آیا اگر ما امروز یک محتوا نوشتیم و آن را منتشر کردیم کار دیگر تمام است یا  خیر؟ البته که نه اگر شما حرفه ای باشید هیچ وقت برای شما کار تمام نمی شود و باید همیشه هر چند وقت یک بار محتوای خود را به روز رسانی کنید و همواره به مطالب آن اضافه کنید.

چون اولا رقیبان شما بیکار نیستند و حتما بعد از دیده شدن شما سعی دارند رو دست شما حرکت کنند و این کار را هم می کنند شما باید به گوگل بفهمانید که از او بهتر هستید و هر چند وقت یک بار حتما محتوای خود را به روزرسانی کنید.

با آپدیت محتوا کاربر هم متوجه حرفه ای بودن شما می شود و او هم هر چند وقت یکبار به سایت شما سر می زند تا در صورت مشاهده مطالب بیشتر آن را مطالعه کند و این کار سبب می شود شما همیشه در بهترین رتبه های گوگل قرار بگیرید.

باید بدانید که محتوای عالی، سئوی سایت شما را هم عالی می کند گاهی شده است بدون حتی یک ریال هزینه فقط با محتوای عالی صفحه مورد نظر به نتایج برتر گوگل رسیده است. یک محتوای عالی سئوی سایت شما را عالی پیش می برد.

اگر شما خواسته باشید یک صفحه از سایت را در گوگل بالا بیاورید تا در نتایج برتر دیده شود اگر محتوای خوبی برای آن ننویسید شما مجبور هستید کلی هزینه کنید و انواع لینک سازی ها را انجام دهید که بتوانید رتبه بگیرید. در صورتی که یک محتوای عالی کمک زیادی به شما خواهد کرد که در نتایج برتر گوگل دیده شوید. سئوی شما با محتوا خیلی آسان می شود.

حتی صفحه اصلی که معمولا کسی برای آن محتوا نمی نویسد اگر شما بنویسید و داخل یک باکس محتوا قرار بدهید حتما نتیجه خوبی می گیرید.

خیلی از افراد سعی می کنند صفحات دسته بندی را رتبه بدهند و کلی هزینه بک لینک می کنند تا کمی دیده شوند. شما با نوشتن محتوا کار خود را خیلی خیلی آسان می کنید تا محتوا ننوشته اید به نظر من اصلا لینک سازی نکنید.

محتوا برای سایت شما ورودی می آورد، ورودی تبدیل به فروش می شود و فروش هم شما را به هدف خود می رساند.

با نوشتن یک محتوای خوب به راحتی می توانید برای خود فروش ایجاد می کند محتوا بفروش است و درآمد سایت شما را چندین برابر می کند.

تقویم محتوایی در سئو نویسی سایت

یک نکته مهم که خیلی خیلی اهمیت دارد و گوگل هم به آن اهمیت می دهد این است که شما باید تقویم محتوایی داشته باشید. تقویم محتوایی یعنی شما باید بدانید در ماه چند محتوا می نویسید اگر 30 تا محتوا می نویسید باید روزی یک عدد منتشر کنید.

این صفحه رو کلیک کن به کارت میاد!  آموزش فعال سازی SSL و ریدایرکت http به https

اگر در ماه 20 تا می نویسید باید روزهای آن را مشخص کنید، حتی اگر 5 تا محتوا در ماه می توانید بنویسید باید روز آن مشخص باشد. این کار باعث می شود که گوگل بداند در چه روزهایی به سایت شما مراجعه کند که حسابی کاسب باشد.

کپی در محتوا نویسی

در محتوا نویسی کپی ممنوع است ولی در بعضی از حوزه های خیلی آسان جواب می دهد ولی در آن هم باید کمی تغییرات ایجاد کنید و می توانید رتبه بگیرید اما توصیه من این است که هیچ گاه کپی نکنید و با همان توضیحاتی که داده شد بهترین محتوا را برای خود بنویسید.

نمونه محتوای سئو شده

شما اگر می خواهید یک مدل نمونه محتوای سئو شده را مشاهده کنید می توانید همین مقاله را از اول مطالعه کنید و ببینید تمامی اصول در آن رعایت شده است یا خیر.

کسب درآمد از محتوا نویسی

حال که شما محتوا نویسی بر اساس سئو را کاملا یاد گرفته اید حتما با خود می گویید که چگونه از محتوا نویسی کسب در آمد کنیم و پول بگیریم.

روش های کسب درآمد هم برای کسی که سایت دارد و هم برای کسی که سایت ندارد را به شما می گویم.

کسب در آمد از محتوا نویسی برای صاحبان سایت

محتوا نویسی می تواند برای شما که سایتی در دست دارید درآمد ایجاد کند اما چگونه؟ الان برای انواع سایت ها کاملا توضیح می دهم.

اگر شما در سایت خود محصولی دارید این محتوا است که می تواند برای شما فروش ایجاد کند و شما را در صدر گوگل به نمایش بگذارد. پس تمامی سایت های فروشگاهی و خدماتی می توانند با محتوا محصول یا خدمت خود را بفروشند.

اگر سایت شما سایتی است که محصول و یا خدمتی ندارد مثلا سایت خبری است یا سایتی است که محتوا محور است. شما علاوه بر این که از رپورتاژ در سایت خود می توانید درامد کسب کنید یک روش دیگر هم دارید که بسیار برای شما درآمد ایجاد می کند.

این روش این طور است که شما بیایید 10 تا از بهترین های یک حوزه را مشخص کنید مثلا معرفی 10 تا از بهترین تورهای هواپیمایی و… شما با مشخص کردن بهترین های یک حوزه کار بزرگی می توانید بکنید. اگر بتوانید همین صفحه را به صفحه اول گوگل برسانید بسیاری از تورهای هواپیمایی با شما تماس می گیرند که فقط نام آن ها را در لیست بهترین ها بگذراید و حاضر هستند هر مبلغی را بپردازند.

با همین روش ساده می توانید در آمد بسیار خوبی داشته باشید.

مقاله محتوا نویسی بر اساس سئو همواره در حال به روز رسانی است و ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست