تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو + فوت کوزه گری

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. آموزش
 4. chevron_right
 5. تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو + فوت کوزه گری

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو به گونه ای است که اگر قدرت آن را درک کنید هیچ گاه از آن غافل نخواهید ماند. شاید تا به حال اهمیت زیادی به شبکه های اجتماعی و سوشیال سیگنال نمی دادید. شاید درک درستی از قدرت شبکه های اجتماعی بر سئوی سایت خود نداشتید ولی اگر آموزش سئو را در جنرال سئو دیده باشید حتما می دانید که شبکه های اجتماعی چه قدرتی به شما می دهد.

بدون مقدمه اصل مطلب را می گویم و شما را شگفت زده خواهم کرد.

شبکه های اجتماعی باعث می شوند لینک های سایت شما قدرت بگیرند و سایت شما در نتایج گوگل رتبه بگیرند. می دانستید خیلی از شبکه های اجتماعی به شما لینک فالو می دهند و این برای شما برگ برنده است.

خوشبختانه هنوز بسیاری از رقبای شما از شبکه های اجتماعی غافل هستند به همین دلیل شما با سیگنال گرفتن از شبکه های اجتماعی بسیاری از رقبای خود را در نتایج گوگل به زیر می کشید و رتبه خیلی خوبی کسب خواهید کرد.

من در این آموزش به شما خواهم گفت که چطور سیگنال بسیار قوی از شبکه های اجتماعی بگیرید و به سرعت در صدر نتایج گوگل ظاهر شوید.

این مقاله می تواند قدرت زیادی بر سئوی خارجی سایت شما بدهد پس پیشنهاد می کنم به راحتی از آن عبور نکنید و از تکنیک های ناب این آموزش استفاده کنید در این مقاله مطالبی گفته می شود که هر سئوکاری با جزئیات به آن نمی پردازد و آن را منتشر نمی کند.

پس برای درک درست از تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو این مقاله می تواند مسیر را به شما نشان دهد.

سوشال سیگنال چیست؟

هر شبکه اجتماعی با ایجاد محتوا و گذاشتن لینک صفحه هدف یا صفحه اصلی، می تواند سیگنالی به سمت سایت شما بفرستد و به سایت شما قدرت دهد.

چرا شبکه های اجتماعی برای گوگل مهم هستند؟

گوگل به شبکه های اجتماعی اهمیت زیادی می دهد چرا که بسیاری از مردم وقت خود را در شبکه های اجتماعی می گذرانند پس شبکه های اجتماعی جایی شلوغ از افراد واقعی است که اگر در آن جا در مورد شما صحبت شود معلوم می شود که شما مهم هستید و گوگل به شما رتبه می دهد. این گونه تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو دیده می شود.

امروزه افراد بسیاری در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند و کلی لایک، کامنت و… رد و بدل می شود. اگر این لایک و کامنت ها به سمت محتوای مربوط به سایت شما بیاید به شدت به پیشرفت شما کمک می کند.

کدام شبکه اجتماعی سیگنال قوی به ما می دهند؟

اصولا هر جا جمعیتی از افراد است شما می توانید از آن قدرت بگیرید اما برای این که بدانید کجا لینک سازی کنید و سیگنال بگیرید در اینجا لیستی از شبکه های اجتماعی را به شما می دهم که بعد از مطالعه مقاله سریعا اقدام به لینک سازی در این شبکه ها کنید و بعد بنشینید و تاثیر شبکه های اجتماعی را بر سئو سایت خود را ببینید.

این صفحه رو کلیک کن به کارت میاد!  کلمه کلیدی و انفجار سئو سایت

لیست شبکه های اجتماعی قدرتمند

 1. لینکدین: یکی از شبکه هایی است که به شما قدرت می دهد هم می توانید از قسمت ارتیکل استفاده کنید و هم خلاصه منتشر کنید.
 2. توییتر: از توییت های گرانبها در این شبکه اجتماعی غافل نشوید.
 3. فیسبوک: سیگنال قوی به سایت شما می فرستد.
 4. پینترست: قدرتمند است و به پیشرفت شما کمک می کند.
 5. اینستاگرام: که همه به خوبی می شناسید.

لیست سایت هایی که سیگنال قدرتمند می دهد

علاوه بر شبکه های فوق سایت هایی هستند که قدرت بسیاری به سایت شما می دهد این سایت ها رو هم داشته باشید که اگر استفاده کنید بسیار قدرتمند خواهید شد.

 1. یوتویوب: سیگنالی بسیار ارزشمند به سایت شما می دهد. خیلی ها می گویند فیلتر است و کارآمد نیست ما که همیشه نتیجه عالی از یوتویوب گرفته ایم.
 2. آپارات: یکی از سایت های ایرانی بسیار قدرتمند است.
 3. تماشا: حتما از آن استفاده کنید.
 4. نماشا: ارزش استفاده دارد.

در نهایت بسیاری از فروم ها و انجمن ها هستند که قدرت و اعتبار خود را به سایت شما انتقال می دهند پیشنهاد می کنم حتما از آن ها استفاده کنید.

شبکه های اجتماعی اگر فالور زیادی داشته باشد قدرت بیشتری به شما می دهند اگر لایک و کامنت زیادی دارد بازهم قدرت زیادی به شما انتقال داده می شود ولی اگر هیچ فالوری هم ندارید حتما و حتما از آن استفاده کنید و در پروفایل خود آدرس صفحه اصلی سایت خود را وارد کنید.

با گذاشتن محتوا اگر هیچکس نیست که شما را لایک کند حداقل خودتان محتوای خود را لایک کنید و نتیجه بگیرید. به همین سادگی تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو مشاهده می شود.

با انجام کارهای فوق  فقط بعد از 20 روز تاثیر آن را می توانید بر روی سایت خود ببینید و بهبود رتبه برای شما حاصل می شود.

در سایت خود حتما برای محتوا دکمه اشتراک گذاری داشته باشید حتی اگر یک نفر محتوای شما را منتشر کند شما برنده هستید و قدرت گرفته اید.

در زمان بیکاری سعی کنید در شبکه های قوی مثل لینکدین و توییتر تعامل داشته باشید به شما توصیه می کنم از زمان دستشویی رفتن خود استفاده کنید تا قدرت سایت خود را افزایش دهید شما با این کار یک صفحه قدرتمند خواهید داشت پس بهانه ها را کنار بگذارید.

سعی کنید در فیسبوک و لینکدین برای خود صفحه تجاری بسازید چون صفحه تجاری قدرت بیشتری به شما می دهد.

این کار خیلی راحت است تعامل در فیسبوک به راحتی در گروه های فیسبوک انجام می شود.

تعامل در توییتر به راحتی انجام می شود فقط کافی است فالو و آنفالو کنید دیگران را لایک کنید و کامنت بگذارید. (میدونم همه شما تو این زمینه ها استاد هستید)

این صفحه رو کلیک کن به کارت میاد!  درآمد سئو (بررسی بازار کار سئو و درآمد متخصص سئو در ایران)

چند نکته مهم در سیگنال گرفتن از سوشال مدیا

 1. در تمامی شبکه ها لینک صفحه اصلی در پروفایل و پنل کاربری خود بگذارید.
 2. محتوای خود را لایک کنید و به دوستان خود هم بگویید لایک کنند.
 3. در قسمت آرتیکل لینکدین تولید محتوای یونیک انجام شود و لینک به صفحه هدف داده شود یا صفحه اصلی و در انتها ذکر منبع کنید و ارجاع به سایت خود دهید.

برند سازی با شبکه های اجتماعی

آیا میدانستید که یکی از عوامل مهم برای برند سازی استفاده از شبکه های اجتماعی است. شما با استفاده ار شبکه های اجتماعی با یک تیر 3 نشان می زنید. بله درست شنیده اید سه نشان فقط با استفاده از شبکه های اجتماعی.

به این صورت که شما با استفاده از شبکه های اجتماعی در ابتدا سیگنال قوی و لینک فالو می گیرید. همزمان نام شما و برند شما در شبکه های اجتماعی منتشر می شود که هم باعث دیده شدن برند شما می شود و برند سازی انجام می شود و هم مجدد دوباره سبب رتبه گرفتن از گوگل می شود.

این نکته را بدانید اگر نام شما در سایت های مختلف فقط منتشر شود گوگل از آن استقبال می کند و اگر افراد برند شما را سرچ کنند در گوگل و به سمت شما بیایند دوباره شما رتبه می گیری از گوگل.

تو همین دو پاراگراف کلی نکته گفته شد که اگر استفاده شود قدرت زیادی به سمت سایت شما منتقل می شود.

چگونه در شبکه های اجتماعی نهایت تاثیر را بگیریم

 • عنوان جذاب می تواند افراد بسیاری را به سمت سایت شما بکشاند پس در همان ابتدا سعی کنید برای هر محتوا عنوانی جذاب بنویسید.
 • محتوای با کیفیت: به این فکر نکنید که فقط لینک بگیرید و تمام. اگر شما محتوای با کیفیت و یا حتی ویروسی تولید کنید می توانید افراد بسیاری را به سمت محتوای خود بکشانید و قدرت بگیرید پس وقت بگذارید و محتوای خوب ایجاد کنید.
 • به کامنت ها واکنش نشان دهید و به آن ها پاسخ بدهید این تعامل سبب می شود که افراد بدانند کسب و کار شما برایتان مهم است.
 • شما هر چه قدر در شبکه های اجتماعی به افراد نزدیک تر شوید درواقع به هدف خود نزدیک شده اید.
 • محتوا کوتاه و جذاب باشد محتوای شما باید خواندنی باشد. خود را به جای مردم بگذارید متن شما ارزش خواندن دارد؟ شما خود اگر این متن را جایی ببینید مطالعه می کنید؟ اگر جواب مثبت است محتوای شما خوب است.

به همین راحتی شما می توانید قدرت زیادی به سایت خود منتشر کنید. در این مقاله من سعی کردم هر آنچه که مهم است را در ابتدا به شما بگم که سریعا مطالعه و اجرا کنید زیرا وقت شما برای جنرال سئو مهم است و نمی خواهم که درگیر حاشیه شوید.

این صفحه رو کلیک کن به کارت میاد!  تفاوت سئو کلاه سفید و کلاه سیاه

شبکه های اجتماعی قدرت زیادی را به سایت شما می دهد فقط کافی است امتحان کنید و تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو را با چشم خود ببینید. در بسیاری از موارد برخی از مشکلات سئوی سایت شما را برطرف می کند. مثلا اگر لینک های شما ایندکس نمی شود با سیگنال گرفتن از شبکه های اجتماعی این مشکل حل می شود و لینک مد نظر شما به راحتی ایندکس می شود پس از شما خواهش می کنم اگر به فکر پیشرفت سایت خود هستید حتما و حتما از شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

من در پروژه های مختلفی که گرفته ام در برخی از آن ها کارفرما رشد کلی سایت را از من می خواست که رتبه کلی ایجاد شود بازدید بیشتر صورت بگیرد و بهتر در نتایج دیده شود.

در بعضی از آن ها متوجه می شدم که کارفرما هیچ بهره ای از شبکه های اجتماعی نبرده است و به جای این که خود را درگیر کارهای سخت سئو کنم فقط با سیگنال گرفتن از شبکه ها، بهبود رتبه برای آن ها ایجاد کردم که بسیار هم خوشحال بودند. من در برخی از پروژه ها که میلیونی پول میگرفتم فقط با انجام همین کار ساده و انتظار 20 روزه به هدف خود میرسیدم وهر دو طرف معامله کاملا راضی بودیم.

این ها را گفتم تا بدانید اگر سئو کار هستید حتما به این موارد توجه کنید شما با انجام کارهای ساده می توانید کارفرما را متحیر کنید و اگر برای خود سایتی دارید حتما از این شبکه ها سیگنال بگیرید و از رقیبان خود سبقت بگیرید.

جنرال سئو به شما کمک می کند که قدرت بگیرید، بفروشید و به درآمد برسید. من (حسن واحدی پور) تمام تلاش خود را می کنم که با ساده ترین زبان مهم ترین مطالب را به شما بگویم. مطالبی که قابل اجرا باشند و تاثیر گذار. تمامی آموزش هایی که شما در سایت مطالعه می کنید توسط من تست شده و تاثیر گذار بوده و مطلبی که تاثیر گذار نباشد اگر تمام سئوکارها آن را گفته باشند من آن را نمی گویم مگر این که تاثیر مثبت و قابل ملاحظه از آن دیده باشم.

چون میدانم شما هم مانند من دنبال مطلبی هستید که بخوانید اجرا کنید و نتیجه ببینید. در واقع همه ما همین را می خواهیم.

خوشحال می شوم شما هم با من تعامل داشته باشیم و در کنارهم پیشرفت کنیم. اگر نکته ای در مورد این آموزش وجود دارد که من نگفته ام آن را در قسمت کامنت ها اضافه کنید بعد از بررسی و تست آن را به محتوای سایت اضافه می کنم.

این مقاله ادامه دارد و همیشه آپدیت می شود…

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست