بک لینک چیست + ترفند تشخیص لینک خوب

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. آموزش
 4. chevron_right
 5. بک لینک چیست + ترفند تشخیص لینک خوب

بک لینک چیست؟ اولین سوال افرادی است که تازه با آموزش سئو آشنا شده اند و همچین سوال صاحبان وب سایت ها است. عده ای فکر می کنند که بک لینک باعث رشد سریع آن ها در گوگل می شود و با خرید بک لینک نمودار رشد آن ها سر به فلک می کشد. غافل از این که بک لینک بخشی از سئو است و شما باید تمامی نکات سئو را رعایت نمایید تا به نقطه مورد انتظار برسید.

اما این نکته را هم بدانید که بک لینک سازی یکی از مهم ترین مواردی است که باید درست انجام بدهید چون رقیب شما حتما به سمت ساخت بک لینک می رود.

خب در پاسخ به سوال بک لینک چیست باید بگم که بک لینک در واقع به لینک دادن سایتی به سایت شما بک لینک گفته می شود. یعنی سایت مبدا با گذاشتن لینک شما در سایت خود به نوعی شما را به کاربران و گوگل به عنوان یک شخص کاردرست معرفی می کند.

گوگل زمانی که می بیند سایت های مختلف شما را به بازدید کنندهای خود توصیه می کنند متوجه خوب بودن شما می شود و بعد از مدت کوتاهی به شما رتبه می دهد.

همین معرفی کردن و لینک دادن سایت های دیگر به شما به اصطلاح بک لینک گفته می شود. باید بدانید که ساخت بک لینک یکی از روش های سئو کلاه سیاه می باشد به همین دلیل رفتار شما در بک لینک سازی باید طبیعی باشد وگرنه گوگل به خاطر تخلفی که کرده اید شما را جریمه می کند.

انواع روش های لینک سازی خارجی

خب حال که فهمیدید بک لینک چیست دومین سوالی که پیش می آید این است که چند نوع بک لینک داریم و کجاها باید لینک سازی کنم.

 1. بک لینک پروفایلی
 2. بک لینک کامنتی
 3. بک لینک در سایت هایی که اجازه انتشار مقاله به شما می دهند (رپورتاژ)
 4. بک لینک های انجمن
 5. بک لینک از بلاگ ها
 6. PBN پر ریسک ترین و پر اثر ترین روش لینک سازی

بک لینک پروفایلی چیست؟

بک لینک پروفایلی یعنی این که شما در سایت ها و شبکه های اجتماعی برای خود اکانت بسازید و در قسمت پروفایل جایی که از شما ادرس سایت میخواهد لینک صفحه اصلی خود را بگذارید.

این صفحه رو کلیک کن به کارت میاد!  بهترین هاست ایرانی ❤️ + معرفی هاستینگ قدرتمند کشور

پیشنهاد جنرال سئو: پیشنهاد می کنم در تمامی شبکه های اجتماعی بک لینک پروفایلی بسازید و از اثر مثبت آن لذت ببرید. بک لینک بسیاری از شبکه های اجتماعی به صورت فالو است.

بک لینک کامنتی چیست؟

بک لینک کامنتی یک روش بسیار عالی برای گرفتن بک لینک رایگان است که گرچه اکثر بک لینک ها به روش کامنتی، نوفالو هستند اما باز هم تاثیر مثبت خود را دارند و لینک سازی شما را پیش گوگل طبیعی تر جلوه می دهند. در این نوع بک لینک سازی شما باید در سایت های مختلف در قسمت نظرات سایت یک نظر بدهید و در قسمت وارد کردن سایت لینک سایت خود را بگذارید و تمام.

بک لینک به وسیله رپورتاژ

شما می توانید با پرداخت مبلغی به سایت های مختلف اجازه انتشار یک محتوا را از آن ها بگیرید و تعدادی لینک مشخص داخل متن خود روی کلمات هدفمند قرار دهید. یکی از بهترین روش های لینک سازی است که به شدت توصیه می شود. پیشنهاد می کنم حتما روی سایت خود به صورت اصولی انجام انجام دهید.

بک لینک انجمن چیست؟

انجمن های مختلفی همچون راسخون، نی نی سایت و… همچنان در حال فعالیت هستند و مخاطبین بسیار بالایی و رتبه خوبی هم دارند. شما می توانید با فعالیت در این انجمن ها برای خود لینک سازی کنید و لینک خود را در آن جا قرار دهید.

بک لینک از بلاگ ها

هم اکنون سیستم های وبلاگدهی بزرگی با رتبه بسیار عالی در حال فعالیت هستند همچون بلاگفا، بلاگ، رزبلاگ و… که به صورت رایگان می توانید در آن جا لینک سازی کنید. بهتر است وبلاگی را در دست بگیرید کمی فعالیت کنید بعد به سمت سایت اصلی خود لینک بدهید تاثیر بسیار خوبی دارد.

لینک سازی به سبک PBN

یکی از پر ریسک ترین و خطرناک ترین روش های لینک سازی است که  اگر خطا کنید باعث پنالتی شدن صفحه شما می شود و اگر خطا نکنید خیلی سریع بهترین رتبه ها را می گیرید و در صفحه اول نمایان می شوید.

لینک فالو و نوفالو

لینک فالو (FOLLOW) و (NOFOLLOW) را حتما باید بشناسید. لینک فالو یعنی لینکی که باعث انتقال رتبه سایت مبدا به سایت شما می شود و لینک نوفالو یعنی لینکی که انتقال اعتبار انجام نمی دهد.

این صفحه رو کلیک کن به کارت میاد!  لینک سازی داخلی + تکنیک های سئویی

شاید با خود بگویید پس لینک نوفالو ارزشی ندارد اما شما باید بسازید چون لینک سازی توسط شما باید کاملا طبیعی پیش برود تا گوگل به شما شک نکند.

بررسی بک لینک چگونه است؟

شاید شما بعد از خواندن مقاله ای در مورد بک لینک هیجان زده َشوید و به سرعت  به لینک سازی بپردازید اما این نکته را باید بدانید هرجایی برای لینک ساختن مناسب نیست.

شما باید یک تجزیه تحلیل کوچکی انجام دهید که عبارت است از: قدرت دامنه (دامین آتوریتی)، میزان لینک های خارج شده از آن صفحه،  لینک های خارجی که به آن سایت داده شده است.

پس شما باید بک لینک خوب بسازید تا تاثیر مثبت ببینید چرا که بک لینک بد سبب افت رتبه شما می شود.

کجا لینک سازی کنیم سریع نتیجه بگیریم

خب حالا نوبت اینه که بهتون بگم کجا باید لینک بسازید که سایتتون رو منفجر کنید. پس از این جا به بعد مقاله بک لینک چیست را از دست نده.

لینک سازی در سایت مرتبط

یکی از بهترین استراتژی ها این است که شما داخل سایتی لینک سازی کنید که مرتبط با موضوع شما باشد مثلا اگر سایت شما خودرو است داخل سایت آموزش آشپزی لینک سازی نکنید. تاثیر سایت مرتبط به مراتب بیشتر از دیگر سایت ها می باشد.

نکته: اگر در سایت خبری رپورتاژ می خرید سعی کنید عنوان و متن مقاله کاملا مرتبط با سایت شما باشد تا تاثیر مثبتی داشته باشد.

لینک سازی به صورت دائمی باشد

خیلی از افراد بک لینک را به صورت اجاره ای خریداری می کنند که اصلا توصیه نمی شود علت آن این است تا زمانی که بک لینک شما هست انتقال اعتبار سر جای خود است و امروز که حذف می شود انتقال اعتبار متوقف می شود و حتی سبب افت رتبه شما هم می شود. پس همیشه دائمی خریداری کنید.

اسپم اسکور پایین باشد

SPAM SCORE پایین باشد از سایت هایی بک لینک بگیرید که اسپم اسکور پایینی دارد یعنی تعداد لینک های شکسته آن حداقل می باشد. سایتی که آتوریتی بالایی دارد و اسپم اسکور بالایی هم دارد باید به آن شک کنید البته در بعضی موارد می توان به اسپم اسکور دقتی نداشت در صورتی که سایت مورد نظر برند است و بازدید بالایی دارد.

این صفحه رو کلیک کن به کارت میاد!  درآمد سئو (بررسی بازار کار سئو و درآمد متخصص سئو در ایران)

در مزرعه لینک لینک سازی ممنوع

مراقب باشید خیلی از افراد سایت های مخربی دارند که در سایت خود لینک سایت های زیادی را به نمایش می گذارند هیچ وقت در این سایت ها لینک سازی نکنید و مراقب باشید کسی برای شما لینک سازی نکند چون جریمه می شوید ماهی یک بار حتما به بک لینک های خود سری بزنید ببنید کسی شیطونی نکرده باشه!

بک لینک های EDO و GOV

این نوع بک لینک ها بسیار قدرتمند است اما احتمال پنالتی شدن هم دارد. این بک لینک ها از سایت های دولتی و دانشگاهی گرفته می شود.

اگر سایت شما نوپا است پیشنهاد می کنم تا 6 ماه حداقل به سمت این نوع لینک سازی نروید و حداقل قبل از آن باید 100 بک لینک روی سایت خود داشته باشید و اعتبار دامین آتوریتی مطلوبی هم داشته باشید.

این نوع بک لینک نباید روی انکر اصلی صفحه شما باشد.

پیشنهاد می کنم روی آدرس صفحه اصلی و روی برند خود این نوع بک لینک را بسازید.

لینک سازی در فوتر و هدر

در فوتر و هدر سایت ها برای خود لینک نخرید مخصوصا برای صفحه هدف. برای صفحه اصلی سایت مشکلی ایجاد نمی کند.

کجا لینک سازی نکنیم (لینک سازی اشتباه)

لینک سازی در سایت های مستهجن

لینک سازی در سایت های ضعیف و با محتوای کم

لینک سازی در سایت های پنالتی

تبادل لینک به شدت مضر است

لینک سازی زیاد روی کلمه کلیدی اصلی

لینک سازی به وسیله ربات ها

خرید بک لینک موقت

من سعی کردم در مقاله بک لینک چیست هر آن چه که لازم است در مورد لینک سازی را توضیح بدهم. این مقاله همیشه آپدیت می شود و شما می توانید به عنوان یک محتوای به روز همیشه از آن استفاده کنید و در صورتی که شما هم دانشی دارید و به اطلاعات ما اضافه می کنید خوشحال می شویم در قسمت نظرات بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست