لینک سازی داخلی + تکنیک های سئویی

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. آموزش
 4. chevron_right
 5. لینک سازی داخلی + تکنیک های سئویی

لینک سازی داخلی چیست؟

یکی از مهم ترین بخش های آموزش سئو مبحث شیرین لینک سازی داخلی است. لینک سازی داخلی یعنی صفحات داخل سایت تو دارای کلماتی باشند که به محض کلیک کردن، شما را وارد یک صفحه دیگر کند.

معمولا همه شما که سایت دارید و یا به نوعی با سئو در ارتباط هستید نحوه لینک دار کردن متن ها را کامل بلد هستید. اما این که لینک سازی داخلی چطور روی سئوی سایت شما تاثیر می گذارد و خود به تنهایی بدون هیچ هزینه ای کلمات شما را به صفحه اول گوگل می رساند را به طور کامل قراره به شما بگم.

پس با این آموزش فوق العاده همراه باش مطمئنم خیلی ازش تاثیر میگیری!!!

 

لینک سازی برای سئو

خب بریم برای لینک سازی و نکات داغ آن. در ابتدا باید صفحات اصلی و فرعی را از هم جدا کنید. منظور از صفحه اصلی یعنی صفحاتی که شما سعی دارید آن ها را بیارید رتبه یک گوگل و برای شما درآمد می سازد.

احتمالا شما چندین صفحه مادر و اصلی دارید که اگر این ها به صفحه اول برسند درآمد شما هم سر به فلک می کشد.

بعد از مشخص کردن این صفحات شما نیاز به لینک سازی داخلی دارید.

 

نکات مهم لینک سازی داخلی

 1. لینک سازی داخلی حتما باید روی کلمه کلیدی اصلی شما باشد تا تاثیر بیشتری ببینید.
 2. صفحات مادر باید به هم لینک داده شوند.
 3. از لینک سازی نترسید درست وصحیح لینک بدهید تعداد آن مهم نیست که هرچقدر باشد.
 4. صفحات فرعی و یا فرزند باید به صفحات مادر لینک بدهند.
 5. صفحات مادر نیز می توانند به صفحات فرزند لینک بدهند.
 6. در بخش مقالات، باید محتواها به هم مرتبط باشند و به مقاله های مرتبط لینک بدهید.
 7. هرجایی ضربدری بد است در لینک سازی داخلی ضربدری خوب است و سعی کنید ضربدری به یک دیگر لینک بدهید.
 8. محتوایی که لینک می دهد ارزشمند است و محتوای دیگر را ارزشمند می کند.
 9. در صفحات مادر می توانید لینک به برند بدهید.

 

لینک سازی در هدر سایت

یکی از بهترین نوع لینک سازی داخلی، لینک دادن روی هدر به صفحات هدف است. اگر شما می خواهید برخی از صفحات شما رتبه خوبی بگیرد می توانید از هدر سایت در صفحه اصلی استفاده کنید و لینک  بدهید اما حتما و حتما روی کلمه اصلی شما باشد.

صفحه اصلی یکی از قدرتمند ترین صفحات شما است و همواره باید به روز ترین صفحه شما باشد. صفحه اصلی اگر خوب قدرت گرفته باشد می تواند در سئوی تمامی صفحات از آن استفاده کنید. بهترین مکان در صفحه اصلی بالاترین قسمت سایت یعنی هد آن است که تاثیر فوق العاده ای دارد.

من به شخصه در پروژه های زیادی از لینک داخل هدر تاثیر وحشتناکی دیدم.

این صفحه رو کلیک کن به کارت میاد!  درآمد سئو (بررسی بازار کار سئو و درآمد متخصص سئو در ایران)

لینک سازی داخل متن

یکی دیگر از مکان های بسیار مناسب برای لینک سازی، داخل متن و محتواهای سایت است که تاثیر فوق العاده ای دارد.

سعی کنید همیشه لینک سازی داخلی سایت شما فقط و فقط روی کلمه اصلی باشد.

داخل متن در 150 کلمه اول لینک سازی را انجام دهید و به صفحات مرتبط لینک بدهید.

بعضی ها از روی اشتباه لینک نوفالو می دهند شما این اشتباه را انجام ندهید.

اگر صفحه اصلی شما دارای محتوای متنی نیست خیلی راحت برای خود یک باکس محتوا طراحی کنید و در آن حداقل 700 کلمه تولید محتوا کنید و از لینک سازی داخل آن بهره ببرید.

توجه: دوستان این ها نکات ناب سئو است به این راحتی ازش عبور نکن!!!!!

لینک سازی در ساید بار

یکی دیگر از قسمت های سایت که خیلی ها در آن لینک سازی می کنند قسمت سایدبار سایت است اما من در جنرال سئو به تو توصیه می کنم تا وقتی که جاهای به این خوبی داریم چرا بریم سمت سایدبار که تاثیر خیلی کمتری دارد.

پس این قسمت توصیه نمی شود.

لینک سازی در فوتر

لینک سازی داخلی در فوتر یکی دیگه از بهترین ها است. بعد از هد سایت فوتر سایت جایگاه مناسبی برای لینک سازی است پس حتما از لینک های خوب در آن استفاده کن.

فوتر قدرت مناسبی داره و میتونه این قدرت رو به صفحات دیگر هم انتقال دهد.

لینک داخلی و خارجی چیست؟

لینک سازی داخلی را که فکر می کنم کاملا متوجه شدید اما لینک سازی خارجی یعنی شما از سایت های دیگر به سمت سایت خود لینک  و یا به اصطلاح بک لینک بگیرید که داخل همین سایت آموزش کامل لینک سازی خارجی را توضیح داده ام.

 

در لینک سازی داخلی و خارجی باید از anchor text های محدودی استفاده کرد؟ این حرف بسیاری از سئو کارها است اما زیاد درست نیست. شما در لینک سازی داخلی باید از کلمه کلیدی اصلی یا همان انکر تکست اصلی استفاده کنید و در لینک سازی خارجی باید محدود استفاده کنی وگرنه زحمات شما بی تاثیر واقع می شود.

 

لینک سازی به صفحات نامرتبط (لینک الکی)

سعی کنید لینک الکی ندین خیلی از افراد زمانی که قدرت لینک سازی داخلی را متوجه می شوند شروع می کنند به لینک دادن به هر صفحه ای؟ آخه چرا؟

 

شما باید به صفحات مرتبط لینک بدین که به درد کاربر بخورد و برای کاربر ارزش داشته باشد. شما اگر محتوایی در مورد خرید کفش بنویسی و داخل آن به خرید گوشی لینک بدهید کاملا غیر اصولی است کاربر شما آمده برای خرید کفش شما می توانی به صفحه خرید کفش نایک، خرید کفش فوتبالی، خرید کفش ارزان و… لینک بدهید که خیلی تاثیر گذار است.

این صفحه رو کلیک کن به کارت میاد!  بهترین هاست ایرانی ❤️ + معرفی هاستینگ قدرتمند کشور

 

میزان استاندارد لینک سازی

لینک سازی داخلی محدودیتی ندارد و گوگل هیچ وقت شما را به خاطر این که به 20 تا صفحه لینک داده اید بازخواست نمی کند اما باید طوری لینک سازی انجام دهید که در چشم کاربر مضحک و زشت نباشد. این طوری بهترین لینک سازی را انجام داده اید.

شما در هر صفحه باید یک بار به یک صفحه لینک بدهید و نیازی نیست مجدد به همان صفحه لینک بدهید حداقل 1 بار و حداکثر دوبار بیشتر از این مقدار بی تاثیر است و الکی خود را به زحمت انداخته اید.

توصیه من این است که در داخل هر صفحه به هر کلمه یک بار لینک داده شود.

لینک سازی داخلی وردپرس

از آن جا که اکثر شما با cms وردپرس فعالیت می کنید لازم دانستم که انجام لینک سازی در وردپرس را هم به بهترین شکل ممکن به شما توضیح بدهم.

ممکن است خیلی از شما که این مقاله را خواندید تازه به فکر لینک سازی داخلی افتاده اید چون قدرت آن را درک کردید اما یک چالش دارید و آن چالش این است که شما تعداد زیادی از صفحات ایجاد کردید بدون هیچگونه لینک سازی داخلی یا خیلی کم انجام داده اید. بازگشتن به محتواهای قبلی هم کاری سخت است.

در این جا یک افزونه رایگان و عالی برای لینک سازی داخلی وردپرس برای شما معرفی می کنم که به راحتی می توانید از مخزن وردپرس دانلود و نصب کنید و از آن استفاده کنید.

نام این افزونه اینترلینک   interlinks است که به راحتی با دادن کلمات کلیدی سایت و آدرس آن هر کلمه ای در سایت که در هر کجای سایت هم باشد لینک دار می شود به سمت صفحه هدف و این عالی است.

کار شما بسیار راحت شد. ما از این افزونه استفاده می کنیم و هر جای سایت کلمات کلیدی ما وجود دارد به صورت خودکار لینک سازی داخلی ما انجام می شود و هیچ نوع دغدغه ای در این زمینه نداریم و به شما هم پیشنهاد می کنیم در صورت نیاز از آن استفاده کنید.

این افزونه به خودی خود اعتباری نمی دهد ولی در لینک سازی داخلی به شما کمک می کند.

یکی از تاثیرات مهمی که لینک سازی داخلی دارد این است که برای گوگل خیلی مهم است کاربری که وارد سایت شما می شود آیا به سمت دیگر صفحات شما می رود؟ اگر این طور باشد از نظر گوگل سایت شما یک سایت با کیفیت و دارای محتواهای مرتبط است به همین دلیل رتبه خوبی به سایت و صفحات شما می دهد. پس حتما از آن استفاده کنید.

این صفحه رو کلیک کن به کارت میاد!  کلمه کلیدی و انفجار سئو سایت

چطور یک صفحه را با لینک سازی به صفحه اول برسانیم؟

به سادگی شما با انجام کارهای بالا می توانید صفحه ضعیف خود را به صفحه اول گوگل برسانید فقط قبل از آن تولید محتوا اصولی انجام داده شود.

یک نکته طلایی: اگر یکی از صفحات شما داخل صفحه اول گوگل مدت ها است که جا خشک کرده است شما می توانید با لینک سازی داخل همین صفحه، صفحه مرتبط و ضعیف را به صفحه اول گوگل بکشانید.

در گذشته بسیاری از سایت ها یک اشتباه را انجام می دادند که شاید قبلا تاثیر منفی برای سئوی سایت شما نداشت ولی الان این کار تاثیر منفی روی سایت شما می گذارد و حتما باید اگر چنین موردی داخل سایت شما وجود دارد آن را اصلاح کنید.

این کار منفی، لینک دادن داخل صفحه به همان صفحه است. اگر شما داخل صفحه خود به همان صفحه لینک بدهید تاثیر منفی روی سئوی شما دارد.

برخی از سایت ها هنوز درحال انجام دادن این کار هستند که سخت در اشتباهند و شما که این مقاله رو مطالعه کرده اید این کار را انجام ندهید.

سعی کنید هیچگاه به صفحات 404 خود لینک ندهید اگر صفحه ای حذف شد حتما لینک هایی که به این صفحه از صفحات مختلف داده شده را بررسی کنید و آن را تصحیح کنید.

بسیاری از افراد زمانی که url ها را تصحیح و یا حذف می کنند از که به آن صفحه داده اند غافل می شوند و افت رتبه را مشاهده می کنند. پس حواس شما باید به همه موارد سایت خود باشد.

من سعی می کنم هر نکته ای از لینک سازی که تست کردم و خیال راحتی از آن داشتم را به شما بگویم تا بعد از خواندن مقاله بهترین نتیجه را بگیرید.

بسیاری از افراد ممکن است روی کارهایی که می گویند کاری انجام نداده اند و حفظیات خود را بازگو می کنند اما من تمام تلاش خود را می کنم اول اجرا کنم بعد که تاثیر مثبت آن را دیدم به شما هم بازگو کنم.

اگر شما در مورد لینک سازی داخلی تجربه ای دارید خوشحال می شوم با من به اشتراک بگذارید و همگی در کنار هم رشد کنیم تا بهترین نتایج گوگل را از آن خود کنیم.

لینک سازی از مهم ترین مواردی است که در سئو باید به آن توجه کنید به همین دلیل سعی کردم خیلی سریع و به دور از حواشی هر آنچه که لازم است را برای شما هم بازگو کنم.

این مقاله ارزش مادی بسیاری دارد و کلی نکته داخل آن گفته شده است به راحتی از آن رد نشوید و حتما نکات ریزی که گفته شده را برای خود یادداشت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست